  • 2220J2000334JDR
2220J2000334JDR
advertisement
Manufacturer No:
2220J2000334JDR
HK JDW NO:
419-2220J2000334JDR
Datasheet:
2220J2000334JDR
Description:
0.33μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J2000334JDR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.33μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm