  • 2220J4K00152KXR
2220J4K00152KXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J4K00152KXR
HK JDW NO:
419-2220J4K00152KXR
Datasheet:
2220J4K00152KXR
Description:
1500pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J4K00152KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    1500pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm