  • 2220J4K00182MXR
2220J4K00182MXR
advertisement
Manufacturer No:
2220J4K00182MXR
HK JDW NO:
419-2220J4K00182MXR
Datasheet:
2220J4K00182MXR
Description:
1800pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J4K00182MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    1800pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm