  • 2220Y0100124JXT
2220Y0100124JXT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y0100124JXT
HK JDW NO:
419-2220Y0100124JXT
Datasheet:
2220Y0100124JXT
Description:
FlexiCap™ 0.12μF 10V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y0100124JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.20mm