  • 2220Y1000822JFT
2220Y1000822JFT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y1000822JFT
HK JDW NO:
419-2220Y1000822JFT
Datasheet:
2220Y1000822JFT
Description:
FlexiCap™ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y1000822JFT
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    8200pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%