  • 2220Y3K00820JCR
2220Y3K00820JCR
advertisement
Manufacturer No:
2220Y3K00820JCR
HK JDW NO:
419-2220Y3K00820JCR
Datasheet:
2220Y3K00820JCR
Description:
FlexiCap™ 82pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y3K00820JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    82pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm