  • 2220Y5000472MXT
2220Y5000472MXT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y5000472MXT
HK JDW NO:
419-2220Y5000472MXT
Datasheet:
2220Y5000472MXT
Description:
FlexiCap™ 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y5000472MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    4700pF
  • Depth
    5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm