  • 2220Y6300105KETWS2
2220Y6300105KETWS2
advertisement
Manufacturer No:
2220Y6300105KETWS2
HK JDW NO:
419-2220Y6300105KETWS2
Description:
StackiCap™ 1μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 505
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
2220Y6300105KETWS2
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    StackiCap™
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    1μF
  • Thickness (Max)
    0.177 4.50mm