  • 2220Y6K00100JCT
2220Y6K00100JCT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y6K00100JCT
HK JDW NO:
419-2220Y6K00100JCT
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220Y6K00100JCT
Description:
FlexiCap™ 10pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y6K00100JCT
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm