  • 2220YA250151KXRB16
2220YA250151KXRB16
advertisement
Manufacturer No:
2220YA250151KXRB16
HK JDW NO:
419-2220YA250151KXRB16
Description:
FlexiCap™ 150pF 250V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220YA250151KXRB16
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Safety, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Dielectric
    X7R
  • Thickness (Max)
    0.177 4.50mm