  • 22257C154KAT1A
22257C154KAT1A
advertisement
Manufacturer No:
22257C154KAT1A
HK JDW NO:
66-22257C154KAT1A
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
Description:
0.15μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
22257C154KAT1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    2012
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.715mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm