  • 22257C154MAT2A
22257C154MAT2A
advertisement
Manufacturer No:
22257C154MAT2A
HK JDW NO:
66-22257C154MAT2A
Package:
Datasheet:
22257C154MAT2A
Description:
150nF 500V Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
22257C154MAT2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    6.35mm
  • Case Code (Metric)
    5763
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.72mm
  • Width
    6.35mm