  • 2225AC102KA11A\SB
2225AC102KA11A\SB
advertisement
Manufacturer No:
2225AC102KA11A\SB
HK JDW NO:
66-2225AC102KA11A\SB
Package:
2522
Datasheet:
2225AC102KA11A\SB
Description:
1nF 1kV Ceramic Capacitor 10% 2522
Step5Bar-code shipping tag
2225AC102KA11A\SB
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2522
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    1nF
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.715mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness
    2.54mm