  • 2225CC104MAT3A\SB
2225CC104MAT3A\SB
advertisement
Manufacturer No:
2225CC104MAT3A\SB
HK JDW NO:
66-2225CC104MAT3A\SB
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
Description:
0.1μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225CC104MAT3A\SB
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm