  • 2225CC224MAT1A\SB
2225CC224MAT1A\SB
advertisement
Manufacturer No:
2225CC224MAT1A\SB
HK JDW NO:
66-2225CC224MAT1A\SB
Description:
0.22μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225CC224MAT1A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm