  • 2225E124K251KHT
2225E124K251KHT
advertisement
Manufacturer No:
2225E124K251KHT
Manufacturer:
Knowles Novacap
HK JDW NO:
438-2225E124K251KHT
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225E124K251KHT
Description:
0.12μF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225E124K251KHT
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.12μF
  • Thickness (Max)
    0.080 2.03mm