  • 2225GA560KA11A
2225GA560KA11A
advertisement
Manufacturer No:
2225GA560KA11A
HK JDW NO:
66-2225GA560KA11A
Package:
Datasheet:
2225GA560KA11A
Description:
56pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
2225GA560KA11A
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    6.35mm
  • Case Code (Metric)
    5763
  • Case Code (Imperial)
    2225
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.715mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness
    2.54mm