  • 2225GC333MAT1A
2225GC333MAT1A
advertisement
Manufacturer No:
2225GC333MAT1A
HK JDW NO:
66-2225GC333MAT1A
Package:
2225
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
2225GC333MAT1A
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Length
    5.72mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%