  • 2225J1K50820FCR
2225J1K50820FCR
advertisement
Manufacturer No:
2225J1K50820FCR
HK JDW NO:
419-2225J1K50820FCR
Datasheet:
2225J1K50820FCR
Description:
82pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J1K50820FCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    82pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm