  • 2225J2K00333JXT
2225J2K00333JXT
advertisement
Manufacturer No:
2225J2K00333JXT
HK JDW NO:
419-2225J2K00333JXT
Datasheet:
2225J2K00333JXT
Description:
0.033μF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J2K00333JXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm