  • 2225J2K50391GCT
2225J2K50391GCT
advertisement
Manufacturer No:
2225J2K50391GCT
HK JDW NO:
419-2225J2K50391GCT
Datasheet:
2225J2K50391GCT
Description:
390pF 2500V 2.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J2K50391GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    2500V 2.5kV
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm