  • 2225J5K00101GCT
2225J5K00101GCT
advertisement
Manufacturer No:
2225J5K00101GCT
HK JDW NO:
419-2225J5K00101GCT
Datasheet:
2225J5K00101GCT
Description:
100pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J5K00101GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm