  • 2225Y2K00391FCT
2225Y2K00391FCT
advertisement
Manufacturer No:
2225Y2K00391FCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
HK JDW NO:
419-2225Y2K00391FCT
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
2225Y2K00391FCT
Description:
FlexiCap™ 390pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y2K00391FCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm