  • 2225Y4K00331JCR
2225Y4K00331JCR
advertisement
Manufacturer No:
2225Y4K00331JCR
HK JDW NO:
419-2225Y4K00331JCR
Datasheet:
2225Y4K00331JCR
Description:
FlexiCap™ 330pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y4K00331JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    4000V 4kV
  • Capacitance
    330pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm