  • 22UL1007SLDBLU
22UL1007SLDBLU
advertisement
Manufacturer No:
22UL1007SLDBLU
Manufacturer:
Remington Industries
HK JDW NO:
670-22UL1007SLDBLU
Package:
Datasheet:
22UL1007SLDBLU
Description:
Quantity:
In Stock : 6131
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
22UL1007SLDBLU
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Conductor Material
    Copper, Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    105°C
  • Packaging
    Spool
  • Feature
    Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    300V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Jacket Color
    Blue
  • Conductor Strand
    Solid
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.058 (1.47mm)
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm