  • 2390QD5-28V
2390QD5-28V
advertisement
Manufacturer No:
2390QD5-28V
HK JDW NO:
894-2390QD5-28V
Package:
Datasheet:
2390QD5-28V
Description:
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2390QD5-28V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Body Material
    Stainless Steel
  • Panel Cutout Shape
    Rectangular
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    2390Q
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect
  • Type
    Incandescent
  • Color
    Green
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.187 (4.7mm)
  • Operating Supply Voltage
    28V
  • Panel Cutout Dimensions
    1.28 x 0.40 (32.51mm x 10.16mm)
  • Voltage
    28V