  • 2425-003-X7R0-501Z
2425-003-X7R0-501Z
advertisement
Manufacturer No:
2425-003-X7R0-501Z
HK JDW NO:
221-2425-003-X7R0-501Z
Description:
CAP FEEDTHRU 500PF 100V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2425-003-X7R0-501Z
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.187Diax0.359L 4.75mmx9.12mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    100V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT; WITH SILVER PLATED HEX NUT
  • HTS Code
  • Capacitance
    500pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Current
    20A
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm