  • 2430-003-X5F0-101MLF
2430-003-X5F0-101MLF
advertisement
Manufacturer No:
2430-003-X5F0-101MLF
HK JDW NO:
221-2430-003-X5F0-101MLF
Package:
Axial, Bushing
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 200V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2430-003-X5F0-101MLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    2430
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.350L 3.96mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5F
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Current
    5A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    6-32
  • Insertion Loss
    3dB @ 100MHz
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    3.96mm