  • 2450BP15C100E
2450BP15C100E
advertisement
Manufacturer No:
2450BP15C100E
HK JDW NO:
406-2450BP15C100E
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
2450BP15C100E
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Step5Bar-code shipping tag
2450BP15C100E
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    100MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    2.8dB
  • Insertion Loss (dB)
    2.8 dB
  • Height
    660.4μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Height (Max)
    0.026 0.65mm