  • 250375-4X50-2
250375-4X50-2
advertisement
Manufacturer No:
250375-4X50-2
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-250375-4X50-2
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
250375-4X50-2 datasheet pdf and Attenuators product details from Anaren stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
250375-4X50-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    SILVER
  • Power (Watts)
    150W
  • Construction
    COMPONENT
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~1GHz
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • Operating Frequency-Max
    1000MHz