  • 2508051027Y0
2508051027Y0
advertisement
Manufacturer No:
2508051027Y0
HK JDW NO:
267-2508051027Y0
Datasheet:
2508051027Y0
Description:
FAIR-RITE 2508051027Y0 Ferrite Bead, 1 kohm, 0805 [2012 Metric], 300 mA, 0.45 ohm,25%
Step5Bar-code shipping tag
2508051027Y0
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Conductor Material
    Copper
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    300mA
  • Frequency
    100MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    300mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    450mOhm