  • 2508053007Y3
2508053007Y3
advertisement
Manufacturer No:
2508053007Y3
HK JDW NO:
267-2508053007Y3
Datasheet:
2508053007Y3
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 30Ohm 25% 100MHz 3A 40mOhm DCR 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2508053007Y3
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.6mm
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    30Ohm
  • Max DC Current
    3A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    30mOhm
  • Current Rating (Max)
    3A
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%