  • 2508056007Y0
2508056007Y0
advertisement
Manufacturer No:
2508056007Y0
HK JDW NO:
267-2508056007Y0
Datasheet:
2508056007Y0
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 60Ohm 25% 100MHz 300mA 150mOhm DCR 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
2508056007Y0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Impedance
    60Ohm
  • Max DC Current
    300mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    150mOhm
  • Height
    900μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    150mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    STANDARD SIGNAL SPEED
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.25mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    300mA
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz