  • 251R07S0R7AV4T
251R07S0R7AV4T
advertisement
Manufacturer No:
251R07S0R7AV4T
HK JDW NO:
406-251R07S0R7AV4T
Datasheet:
251R07S0R7AV4T
Description:
S 0.7pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 18980
Step5Bar-code shipping tag
251R07S0R7AV4T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.040Lx0.020W 1.02mmx0.51mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    0.7pF
  • Thickness (Max)
    0.024 0.61mm