  • 251R15S1R1BV4E
251R15S1R1BV4E
advertisement
Manufacturer No:
251R15S1R1BV4E
HK JDW NO:
406-251R15S1R1BV4E
Datasheet:
251R15S1R1BV4E
Description:
S 1.1pF 250V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2926
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
251R15S1R1BV4E
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.046 1.17mm
  • Thickness
    1.1684mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1.1pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.27mm