  • 251R15S3R9CV4E
251R15S3R9CV4E
advertisement
Manufacturer No:
251R15S3R9CV4E
HK JDW NO:
406-251R15S3R9CV4E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
251R15S3R9CV4E
Description:
S 3.9pF 250V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 2464
Step5Bar-code shipping tag
251R15S3R9CV4E
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    3.9pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.27mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.046 1.17mm
  • Thickness
    1.1684mm