  • 25CAE10AX-V
25CAE10AX-V
advertisement
Manufacturer No:
25CAE10AX-V
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-25CAE10AX-V
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Tape & Reel 80mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
25CAE10AX-V
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10μF
  • Ripple Current
    80mA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    6mm