  • 25MU685MC44532
25MU685MC44532
advertisement
Manufacturer No:
25MU685MC44532
HK JDW NO:
683-25MU685MC44532
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 6.8μF Film Capacitor ±20% 1812 (4532 Metric) Solder Pads 25V-DC Acrylic, Metallized Surface Mount
Quantity:
In Stock : 13959
Step5Bar-code shipping tag
25MU685MC44532
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    5 (48 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm