  • 2615/20-RD-100
2615/20-RD-100
advertisement
Manufacturer No:
2615/20-RD-100
HK JDW NO:
197-2615/20-RD-100
Package:
Datasheet:
2615/20-RD-100
Step5Bar-code shipping tag
2615/20-RD-100
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    20 AWG
  • Voltage
    300V
  • Wire/Cable Gauge
    20 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    21/33
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.069 (1.75mm)
  • Insulation Diameter
    1.7526 mm
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm