  • 2615/28-RD-500
2615/28-RD-500
advertisement
Manufacturer No:
2615/28-RD-500
HK JDW NO:
197-2615/28-RD-500
Package:
Datasheet:
2615/28-RD-500
Description:
Quantity:
In Stock : 6
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
2615/28-RD-500
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Red
  • Wire Gauge
    28 AWG
  • Voltage
    300V
  • Wire/Cable Gauge
    28 AWG
  • Jacket Color
    Red
  • Conductor Strand
    7/36
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.046 (1.17mm)
  • Insulation Diameter
    1.1684 mm
  • Length
    500.0' 152.4m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm