  • 2641SLHA212028L0
2641SLHA212028L0
advertisement
Manufacturer No:
2641SLHA212028L0
Manufacturer:
APEM Inc.
HK JDW NO:
67-2641SLHA212028L0
Package:
Datasheet:
2641SLHA212028L0
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2641SLHA212028L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Panel, Snap in
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2600
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Voltage - Rated DC
    12V
  • Current Rating (Amps)
    16A AC 15A DC
  • Current Rating
    15A
  • Termination Style
    Screw Terminal
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Flat
  • Circuit
    DPST
  • Switch Function
    On-Off
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 30.00mm x 22.00mm