  • 2671/22BK-1000
2671/22BK-1000
advertisement
Manufacturer No:
2671/22BK-1000
Manufacturer:
Daburn Electronics
HK JDW NO:
197-2671/22BK-1000
Package:
Datasheet:
2671/22BK-1000
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2671/22BK-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Bare
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -40°C~80°C
  • Packaging
    Spool
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    Black
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    600V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Black
  • Conductor Strand
    168/44
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.052 (1.32mm)
  • Insulation Diameter
    1.3208 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.010 0.25mm