  • 270-820K-RC
270-820K-RC
advertisement
Manufacturer No:
270-820K-RC
Manufacturer:
Xicon
HK JDW NO:
4900-270-820K-RC
Package:
Metal
Datasheet:
Description:
Through Hole 820kOhm,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
270-820K-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    820kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    125mW
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Length
    3.5mm