  • 28R1101-000
28R1101-000
advertisement
Manufacturer No:
28R1101-000
HK JDW NO:
449-28R1101-000
Package:
Datasheet:
28R1101-000
Description:
Ferrite Cable Cores 140ohms 100MHz 22.94mm Inside Slot
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
28R1101-000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging
  • Material
    28
  • Weight
    12.097309g
  • Shape
    Rectangular
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2007
  • Series
    28
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Flat
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Color
    White
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    14.66mm
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    140Ohm
  • Impedance
    140Ohm
  • Design
    Solid
  • Impedance @ Frequency
    140Ohm @ 100MHz
  • Outer Dimension
    1.101 W x 0.305 H (27.97mm x 7.75mm)
  • Height
    22.94mm
  • Length
    0.577 14.66mm
  • Width
    28mm
  • Diameter - Inner
    0.903 W x 0.059 H (22.94mm x 1.50mm)