  • 292-665K-RC
292-665K-RC
advertisement
Manufacturer No:
292-665K-RC
Manufacturer:
Xicon
HK JDW NO:
4900-292-665K-RC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
292-665K-RC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    6.65kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    100mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Height
    550μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm