  • 2M805-003-02M8-23SA
2M805-003-02M8-23SA
advertisement
Manufacturer No:
2M805-003-02M8-23SA
HK JDW NO:
61-2M805-003-02M8-23SA
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 3 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
2M805-003-02M8-23SA
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
  • Mounting Feature
    Flange
    Polyphenylene Sulfide (PPS)
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Feature
    Backshell
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Resistance
    2.805MOhm
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Silver
  • Gender
    Receptacle
  • Fastening Type
    Threaded
  • Current Rating (Amps)
    7.5A