  • 2QSP16-TJ1-681
2QSP16-TJ1-681
advertisement
Manufacturer No:
2QSP16-TJ1-681
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-2QSP16-TJ1-681
Package:
QSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2QSP16-TJ1-681
  • Package / Case
    QSOP
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    16
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    680Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    8
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    1
  • Rated Temperature
    70°C
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    750mW
  • Element Power Dissipation
    0.1W
  • Height
    1.75mm
  • Length
    4.98mm
  • Width
    3.99mm