  • 2QSP24-TJ2-103
2QSP24-TJ2-103
advertisement
Manufacturer No:
2QSP24-TJ2-103
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-2QSP24-TJ2-103
Package:
QSOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2QSP24-TJ2-103
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    1W
  • Network Type
    BUSSED
  • Height
    1.75mm
  • Length
    8.74mm
  • Width
    3.99mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    QSOP
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    24
  • Series
    2QSP(BUSSED)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    24
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    150 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TUBE
  • Technology
    THIN FILM
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    23
  • Size Code
    1634
  • Rated Temperature
    70°C