  • 3.0SMI18CATR
3.0SMI18CATR
advertisement
Manufacturer No:
3.0SMI18CATR
HK JDW NO:
730-3.0SMI18CATR
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2777
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
3.0SMI18CATR
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Voltage - Breakdown (Min)
    20V
  • Power - Peak Pulse
    3000W 3kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    102.7A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    29.2V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    18V