  • 3009P-1-753LF
3009P-1-753LF
advertisement
Manufacturer No:
3009P-1-753LF
HK JDW NO:
103-3009P-1-753LF
Package:
Datasheet:
3009P-1-753LF
Description:
TRIMMER 75KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3009P-1-753LF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular- 0.354 x 0.190 Facex0.750L 8.98mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    75kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    4.83mm
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    15
  • Length
    19.05mm